Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 38/2025
    GN 38/2025 Dokument:(9425048,Prawdy nie znajdziesz w świecie)
  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Poznać Boga i siebie

Poznać Boga i siebie przejdź do galerii

Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej co roku cieszą się wielką popularnością. Do Garbowa pod koniec sierpnia młodzi zjeżdżają ze swoimi duszpasterzami albo przyjeżdżają sami. Chcą zaczerpnąć mocy Ducha Świętego na kolejny rok szkolny.

Młodzi w Garbowie szukają odpowiedzi na ważne pytania.  
Młodzi w Garbowie szukają odpowiedzi na ważne pytania.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Czwarta edycja SMAL-u przebiega pod hasłem "Poznaj się!". - W tym roku chcemy pomóc młodym, ale też nam duszpasterzom, bo dla nas wszystkich wydarzenie jakim było ŚDM, było wielkim dobrem, nazwać po imieniu wyzwania, które to dobro przed nami stawia - wyjaśnia wikariusz biskupi ds. młodzieży archidiecezji lubelskiej ks. Adam Bab. - Chodzi nie tylko o objęcie owoców ŚDM wdzięczną modlitwą, ale też o zatroszczenie się o przemianę świata.  

Myśl przewodnia, którą jest hasło "Poznaj się" została zaczerpnięta z Orędzia papieża Franciszka na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży. - Chodzi w nim o to, by poznanie siebie, odkrywanie prawdy o sobie było pomostem łączącym nas z Panem Bogiem - zauważa ks. Adam. - by odkrywanie Jego miłości i dobroci dawało grunt pod nogami, odwagę do życia, do świętości - dodaje. 

Do Garbowa przyjechało już ponad 400 osób. Wielu po raz pierwszy, ale przybyli też weterani jak Łukasz z Wąwolnicy. - W zasadzie ja już nie wyobrażam sobie lata bez SMAL- u - mówi chłopak. - Jest coś co mnie tu przyciąga. Zazwyczaj jestem animatorem, wolontariuszem. Będąc tu czuję się blisko Boga. 

Natalia, Łucja, Anastazja i Ola przyjechały z Dąbrowicy. - W tym roku gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów ze Wschodu, postanowiłyśmy wspólnie, że udział w SMAL- u będzie swojego rodzaju przedłużeniem dla nas tych dni młodzieży - mówią. 

- Ja szukam też większych przeżyć duchowych, chciałabym, żeby mnie tak coś mocno kopnęło, żebym mogła sobie pewne rzeczy poustawiać - podkreśla Łucja. - To fajny czas, żeby złapać kontakt samemu ze sobą i odnaleźć w swoim życiu Boga, a przy okazji poznać ludzi podobnie myślących - dodaje Ola. - Dla mnie ważne jest, że jest tu wielu księży, którzy są dla nas dostępni cały czas i w każdej chwili mogę zapytać o to co mnie w danym momencie dręczy, martwi czy zwyczajnie interesuje - podkreśla Natalia. 

Pierwszy dzień spotkania młodych w Garbowie, był też spotkaniem z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, który przewodniczył Mszy św. odprawionej o godz. 15. Arcybiskup przywołał w homilii słowa papieża Franciszka,który zwracał uwagę młodych w Krakowie, by nie ulegali pokusie łatwego życia. Zwrócił też uwagę uczestników spotkania, którzy w znakomitej większości są na etapie przeżywania wielkich przyjaźni i swych pierwszych miłości, że prawdziwej miłości nie da się zbudować bez Boga. - Prawdziwa miłość jest oddawaniem życia dla drugiego człowieka, dawaniem mu swego czasu - podkreślał arcybiskup. - Nie ma miłości bez ofiary,  bez zapomnienia o sobie, a otwarcia się na potrzeby, troski, punkt widzenia drugiego człowieka.  Miłość polega nie na tym, aby brać,  ale by dawać. Bez tej postawy miłość będzie czystym egoizmem, szukaniem własnej przyjemności.

Przed młodymi dziś wieczorem wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers, a kolejne dwa dni upłyną na słuchaniu konferencji, spotkaniach w grupach i wspólnej, dobrej zabawie. 

 

« ‹ 1 › »
SMAL 2016

WIARA.PL DODANE 19.08.2016 AKTUALIZACJA 20.08.2016

SMAL 2016

​Młodzi chcą przebywać z ludźmi, którzy podobnie jak oni nie wstydzą się swojej wiary w Boga. Zdjęcia: Justyna Jarosińska /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

|

GOSC.PL

publikacja 19.08.2016 18:12

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GARBÓW
  • KS. ADAM BAB
  • MŁODZIEŻ
  • SMAL 2016

Polecane w subskrypcji

  • TSUE o wskaźniku WIBOR. Co nowa opinia oznacza dla kredytobiorców?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    TSUE o wskaźniku WIBOR. Co nowa opinia oznacza dla kredytobiorców?
  • Miejsce klęski bolszewików. Fotoreportaż z nowoczesnego Muzeum Bitwy Warszawskiej
    • Polska
    • Przemysław Kucharczak
    Miejsce klęski bolszewików. Fotoreportaż z nowoczesnego Muzeum Bitwy Warszawskiej
  • Cesarz Herakliusz przed murami Jerozolimy – XV-wieczny fresk z Arezzo
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Cesarz Herakliusz przed murami Jerozolimy – XV-wieczny fresk z Arezzo
  • Krzyż – narzędzie zbawienia, a nie udręczenia
    • Podwyższenie Krzyża Świętego
    • Franciszek Kucharczak
    Krzyż – narzędzie zbawienia, a nie udręczenia
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X