Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wakacje i rekolekcje

Wakacje ministrantów i lektorów Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej zostały zorganizowane przez duszpasterza LSO na Warmii i Mazurach.

W ramach duszpasterstwa archidiecezji lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza ministranci i lektorzy wyjechali na rekolekcje oraz wypoczynek na Warmię i Mazury. Przygodę z Bogiem, przyrodą i przyjaciółmi rozpoczęli 13 sierpnia.

- Przez dwa lata wyjazd był organizowany w Zakopanem, a w tym roku wyjechaliśmy do pięknych miejsc na Warmii i Mazurach. Na wakacje wybrało się 40 ministrantów i lektorów z kilku parafii archidiecezji lubelskiej – mówi ks. Marcin Grzesiak, duszpasterz LSO. W wyjeździe wzięli udział ministranci i lektorzy m. in. z parafii w Skrobowie, Lubartowie, Lublinie, Końskowoli i Fajsławic.

Wraz z nimi pojechali księża opiekunowie: ks. Marcin Grzesiak, ks. Sławomir Sura, ks. Tomasz Skałecki, dk Jakub Głowacki i kleryk Paweł Gawroński. Nie zabrakło także wolontariuszy Caritas archidiecezji lubelskiej. W rekolekcjach i odpoczynku uczestniczyło łącznie 53 osoby.

- Przebywaliśmy w ośrodku sportowym AZS Wilkasy koło Giżycka. Ministranci codziennie korzystali z różnych atrakcji sportowych ośrodka: grali w piłkę nożną, w tenisa ziemnego, korzystali z basenu i plaży. Codziennie uczestniczyliśmy w Mszy św. Każdego dnia przybliżaliśmy sobie i młodzieży sylwetki świętych. Odwiedziliśmy sanktuarium w Świętej Lipce, byliśmy w Giżycku, na Zamku w Kętrzynie, zwiedzaliśmy też Wilczy Szaniec oraz płynęliśmy statkiem po jeziorze Niegocin – mówi ks. Marcin.

Lektorzy i ministranci obecni na Warmii i Mazurach od 13 do 19 sierpnia podkreślają, że w czasie wyjazdu przeżyli wspólnie czas formacji, a jednocześnie świetnie się bawili i korzystali z wakacyjnego wypoczynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama