Nowy numer 49/2020 Archiwum

Szukali Boga i siebie

Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej co roku cieszą się wielką popularnością. Do Garbowa po raz czwarty przybyli młodzi, by zaczerpnąć mocy Ducha Świętego na kolejny rok szkolny.

Czwarta edycja SMAL-u 
przebiegła pod hasłem „Poznaj się!”. Myśl przewodnia została zaczerpnięta z orędzia papieża Franciszka na Światowe Dni Młodzieży 2016.

– W tym roku chcieliśmy pomóc młodym, ale też nam, duszpasterzom – bo dla nas wszystkich wydarzenie, jakim było ŚDM, było wielkim dobrem – nazwać po imieniu wyzwania, które to dobro przed nami stawia – wyjaśnia wikariusz biskupi ds. młodzieży ks. Adam Bab. 
Do Garbowa przyjechało ponad 500 osób. Wiele po raz pierwszy, ale przybyli też weterani. Natalia, Łucja, Anastazja i Ola przyjechały z Dąbrowicy. – W tym roku podczas ŚDM gościliśmy w naszej parafii pielgrzymów ze Wschodu, postanowiłyśmy wspólnie, że udział w SMAL-u będzie czymś w rodzaju przedłużenia tego czasu – informują. 
Młodzi co roku w Garbowie szukają wskazówek, drogowskazów i ludzi, którzy pomogą im dokonywać dobrych wyborów. – Te spotkania są dla mnie takim łapaniem oddechu. Oderwaniem od codzienności, która nie zawsze jest idealna – mówi Krzysiek, który w Garbowie jest już po raz czwarty. – Spotykam tu osoby, które myślą podobnie do mnie i też przeżywają różnego rodzaju rozterki duchowe. Wielu z nas popełnia błędy, ale nie wstydzimy się do tego przyznać. Chcemy tu szukać odpowiedzi na pytania, których na co dzień często boimy się zadać.
Młodzi spotkali się też z arcybiskupem, który podczas homilii przypomniał im, że prawdziwej miłości nie da się zbudować bez Boga. – Prawdziwa miłość jest oddawaniem życia dla drugiego człowieka, dawaniem mu swego czasu – podkreślał arcybiskup. – Nie ma miłości bez ofiary, bez zapomnienia o sobie. 


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama