Nowy numer 47/2020 Archiwum

W niedzielę finał akcji "Tornister pełen uśmiechów"

Już 28 sierpnia lubelska Caritas zaprasza na ogólnopolskie zakończenie kampanii "Tornister pełen uśmiechów".

Choć akcja pomocy potrzebującym uczniom organizowana przez Caritas Polska trwa cały rok, to jej działania przybierają na sile w sierpniu. To czas kiedy wielu rodziców myśli z niepokojem o powrocie swoich pociech do szkoły i konieczności sfinansowania drogich wyprawek szkolnych. 

W 2009 r Caritas po raz pierwszy zorganizowała wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci, których rodzice tuż przed nowy rokiem szkolnym w wyniku powodzi potracili całe dobytki. - Chodziło wtedy o gest solidarności - wyjaśnia o. Hubert Matusiewicz OH zastępca dyrektora Caritas Polska.

Z czasem akcja rozszerzyła się na całą Polskę. Dziś uczestniczy w niej większość diecezji.

W inicjatywę Caritas co roku włączają się ludzie, którym nie jest obojętny los innych. Są wśród nich polscy sportowcy, ale także postaci znane na całym świecie. -  W zeszłym roku tornister z wyprawką przekazał ojciec święty Franciszek - zauważa o. Hubert.  

Choć ósma edycja kampanii trwa jeszcze do 28 sierpnia, tornistry dla potrzebujących dzieci już spakowała para prezydencka Agata Kornhauser Duda i Andrzej Duda, którzy w tym roku dołączyli do akcji. Tornistry przygotowane przez pana prezydenta Dudę i jego małżonkę oraz w tym roku także przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski bp. Stanisława Gądeckiego, Przemysława Babiarza, Krzysztofa Ziemca, Katarzynę Żak i Wojciecha Malajkata, zostaną wręczone podczas finału akcji już za kilka dni.

Podczas finału, który w tym roku odbędzie się na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, przekazanych zostanie 500 wyprawek, które rozdawać będą m.in zawodniczki MKS Selgros. 

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina w niedzielę na godz. 11.30, do włączenia się w wydarzenie. 

Przed publicznością wystąpi chór Deus Meus oraz jedyny w Polsce rapujący ksiądz Jakub Bartczak. - To będzie prawdziwe święto edukacji, w którym najważniejsze będą dzieci - podkreślają organizatorzy akcji. 

Podczas finału odbędzie się także konferencja prasowa, której uczestnikami będą dzieci oraz Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, natomiast aktor Wojciech Malajkat przeprowadzi z dziećmi warsztaty aktorskie. Nie zabraknie także licznych atrakcji dla wszystkich rodzin i dzieci. 

Szczegółowy program: 

  • 11.30 – Rozpoczęcie
  • 11.50 – Bieg Caritas po wyprawkę
  • 12.45 – Animacje dla dzieci i Tańcobajki
  • 15.00 – Szafa Show – Sztukmistrze
  • 16.00 – Koncert chóru Deus Meus
  • 17.00 – Koncert ks. Jakuba Bartczaka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama