Nowy numer 48/2020 Archiwum

To będzie rok Maryi

Około tysiąca katechetów z archidiecezji lubelskiej modliło się u Matki Bożej Latyczowskiej i rozmawiało o tym, jak będzie wyglądał zaczynający się rok katechetyczny.

Każdy rok katechetyczny ma swój temat przewodni. Obok realizowanego programu wynikającego z przyjętej podstawy programowej, katecheci zwracają uwagę na jakiś aspekt.

- W tym roku tematem przewodnim będzie Maryja. To za sprawą jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich, jakie będziemy obchodzić w 2017 roku. Wiadomo, że rok szkolny obejmuje przełom roku 2016 i 2017, stąd w naszym nauczaniu pojawia się szczególnie Maryja - wyjaśnia ks. Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału Katechetycznego lubelskiej kurii.

To jedyne w roku spotkanie wszystkich katechetów z diecezji razem. W ciągu roku uczestniczą w różnych szkoleniach i rekolekcjach, ale są podzieleni na mniejsze grupy.

- Przed początkiem roku szkolnego spotykamy się wszyscy, by wyznaczyć wspólny kierunek pracy i prosić we wspólnej modlitwie o Boże błogosławieństwo na dany rok szkolny - mówi ks. Piotr Goliszek.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, który Matce Bożej zawierzył wszystkich katechetów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama