Nowy numer 47/2020 Archiwum

Warsztaty dla prowadzących schole parafialne

Dobrze prowadzona schola jest skarbem parafii. By wiedzieć jak to robić, warto wziąć udział w specjalnych warsztatach dla liderów scholi parafialnych.

Każda schola w parafii ma ważną rolę do odegrania. To nie tylko mała wspólnota osób, które lubią śpiewać, ale i zespół od którego zależy jak cała wspólnota parafialna przeżywa liturgię.

- Dlatego warto wiedzieć co scholi wypada, a co raczej nie. Z tą wiedzą bywa różnie, dlatego chcemy w naszej diecezji wprowadzić pewne usystematyzowanie, by każdy lider podejmujący się prowadzenia zespołu parafialnego potrafił dobrze go poprowadzić. Stąd pomysł na warsztaty, na które zapraszamy do Wąwolnicy - mówi ks. Tomasz Lisiecki z Archidiecezjalnej Komisji do spraw Muzyki Kościelnej.

Czasami schole zapominają, że ich udział w liturgii nie jest występem, schow, po którym zbiera się brawa.

- Schola ma pomóc wiernym dobrze przeżyć liturgię, ubogacić ją swoim śpiewem, zachęcić ludzi by aktywnie uczestniczyli we Mszy św. Żeby mogło to być możliwe potrzebny jest należyty dobór repertuaru i jego poprawne wykonanie. To wszystko da się osiągnąć, jeśli liderzy zespołów odpowiedni pokierują - przekonuje ks. Tomasz.

Nawet, jeśli ktoś jest znakomitym specjalistą w dziedzinie muzyki kościelnej jest także zaproszony na warsztaty, by podzielić swoim doświadczeniem, a może przy okazji nauczyć czegoś nowego.

Warsztaty dla liderów scholi parafialnych odbędą się 17 września w Wąwolnicy.  Spotkanie rozpocznie się w Domu Pielgrzyma przy ul. Zamkowej 24 o godz. 10.00 i potrwa do godziny 14.00. Podczas warsztatów zostaną podjęte następujące tematy: funkcje scholi liturgicznej, prawidłowa emisja głosu, dobór repertuaru liturgicznego, nauka nowych utworów, praktyczne przygotowanie liturgii niedzielnej.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: t.lisiecki@diecezja.lublin.pl lub telefonicznie 508104002 do 12 września 2016 r.

Warsztaty poprowadzą muzycy kościelni: ks. Tomasz Lisiecki, Emilia Telega i Adam Łaguna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama