Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Dziś mecz Polska-Węgry

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim z reprezentacją Węgier. To inauguracja ostatniego, kluczowego etapu przygotowań reprezentacji Polski U21 do turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017.

Przyszłoroczne rozgrywki potrwają od 16 do 30 czerwca. Młodzi piłkarze zagrają w Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie, Gdyni, Tychach i Kielcach. 

Dziś w Trybunale Koronnym odbyło się spotkanie robocze prezydentów wszystkich 6 miast gospodarzy. Inicjatywa cyklicznych dyskusji wyszła od samych prezydentów w trakcie spotkania w Krakowie w czerwcu tego roku. Jako pierwszy władze pozostałych miast gospodarzy zaprosił prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Podczas spotkania, na którym obecny był także prezes PZPN Zbigniew Boniek, poruszone zostały kwestie organizacji imprezy oraz promocji miast. - Przed nami wielka, fajna impreza, która będzie promocją Polski, polskiej piłki, ale także naszej organizacji i naszej gościnności - zauważył Z. Boniek.

- Z całą pewnością po tych doświadczeniach będziemy w stanie organizować każde zawody na poziomie międzynarodowym - podkreślał prezydent Lublina, który zwrócił uwagę, że nasze miasto jest prawie gotowe na przyszłoroczne finały. - W ramach przygotowań została nam jeszcze do wybudowania ul. Muzyczna. Ale z tą inwestycją nie ma żadnych kłopotów. Musimy poprawić też catering na Arenie Lublin, przy czym firma świadcząca tę usługę została właśnie wyłoniona - dodał K. Żuk. 

Jeszcze na razie nie wiadomo, jakie drużyny wystąpią w turnieju i które mecze będą rozegrane w poszczególnych miastach, ale wiadomo, że w Lublinie odbędą się dwa pierwsze mecze i właśnie u nas wystąpi reprezentacja Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy