Nowy numer 43/2020 Archiwum

Cydrowy smak rozsławi Lublin

W sobotę 17 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny na nowy smak Lublina. Mieszkańcy miasta razem z lubelskimi Miejscami Inspiracji będą poszukiwać nowej potrawy regionalnej lub napoju, który rozsławi miasto.

- Lublin należy poznawać i doświadczać go wszystkimi zmysłami - podkreślają organizatorzy Lubelskiego Święta Młodego Cydru. - Dlatego zaprosiliśmy lubelskie Miejsca Inspiracji do udziału w konkursie na nowy smak Lublina. Chcemy, by zwycięska potrawa weszła na stałe do menu lubelskich lokali i rozsławiała miasto jak kwaśnica, bez której nie ma pobytu w górach. A skoro Lublin jest stolicą cydru, to będziemy gotować właśnie na cydrze. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Lublin.

Wyzwanie podjęło pięć Miejsc Inspiracji: Pub u Szewca, Hotel Alter, Hotel Ilan, Hades Szeroka i Kawiarnia Między Słowami. Ich szefowie kuchni opracowali już recepturę konkursowych potraw lub napojów, a podczas finału przygotują je „na żywo” na scenie obok Trybunału Koronnego.

Finałowa rywalizacja kucharzy rozpocznie się o godz. 13. Pokaz „live cooking” poprowadzą Kinga Burzyńska, dziennikarka TVN, i lubelski bloger kulinarny Dawid Furmanek. 

Kucharze zamierzają przygotować m.in. kaczkę marynowaną w cydrze i wytrawne naleśniki gryczano-cydrowe. 

Z okazji Lubelskiego Święta Młodego Cydru przez całą sobotę wszystkie konkursowe potrawy i napoje będą w ofercie Miejsc Inspiracji, czyli każdy będzie mógł ich spróbować i sam zdecydować, który smak powinien rozsławić Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama