Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nie tylko zakupy

W tym roku pojawi się zdecydowanie więcej wystawców niż podczas ostatniej edycji targów sakralnych w Lublinie. Jednak organizatorzy myślą nie tylko o wątku komercyjnym, mają ambicje, by targi sakralne stały się jednocześnie miejscem szkoleń i konferencji.

Targi sakralne odbędą się w tym roku 28 i 29 września na Terenie Targów Lublin SA. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna, rozbudowana oferta dotrze nie tylko do osób duchownych.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Pedagogów „Natan”. Pierwszego dnia dotyczyć one będą nauki tańców integracyjnych przydatnych w pracy z grupą. Drugiego dnia targów Joanna Borowicz i ks. prof. Paweł Mąkosa przeprowadzą szkolenie z zakresu przygotowania do pierwszej Komunii św. Dedykowane są one katechetom, pedagogom, księżom ale również studentom. Odbędzie się również wykład i debata na temat kontynuacji dzieła ŚDM. Prowadzącym będzie ks. dr Adam Bab - tłumaczy Małgorzata Baszak, dyrektor projektu Lubsacro.

Nie zabraknie również prelekcji dotyczących praktycznej strony zarządzania parafią czy właściwego wyboru instalacji grzewczej lub konserwacji kamienia. Wydarzeniu będą towarzyszyć wystawy i konkursy. Wśród tych ostatnich wielką popularnością cieszy się konkurs plastyczny „Moja parafia”. Inauguracja dwudniowych targów nastąpi 28 września o godz. 12.00 w siedzibie targów przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Patronatem honorowym wydarzenie objął m.in. abp Wojciech polak, metropolita gnieźnieński i prymas Polski i abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama