Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Bezpiecznie - Chce się żyć!" z De Mono w Lublinie

27 września w Centrum Kongresowym UP w Lublinie o godz. 19 "Mistrzowie w pasach" inaugurując nowy rok szkolny razem z lubelską policją przy muzycznym wsparciu De Mono, nauczą mieszkańców jak żyć bezpiecznie. (KONKURS!)

„Bezpiecznie - Chce się żyć!" to cykliczny program prewencyjny Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, z którym eksperci BRD jeżdżą po Polsce. 

Tym razem specjalnie z okazji inauguracji nowego roku szkolnego opracowano akcję zarówno pod kątem niechronionych uczestników ruchu drogowego jak i podróżujących w pojazdach.

Dla tych ostatnich eksperci kampanii „Lotos-Mistrzowie w pasach” przygotowali specjalne warsztaty i instruktaże  z konkursami i nagrodami. Będą prezentacje prezentacje poświęcone bezpieczeństwu pieszych oraz mini PIT STOP, gdzie będzie można uczestniczyć w warsztatach prawidłowego zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci w pojazdach. - Bardzo wielu rodziców ciągle nie wie jak ważne jest prawidłowe zapięcie zarówno fotelika jak i przypięcie dziecka pasami - mówią organizatorzy spotkania. - Spotykamy się z takimi sytuacjami, że pasy wewnętrzne fotelika są zapięte luźno, bo to by dziecku było wygodnie. To nie dopuszczalne. 

W kwietniu 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w zakresie przewożenia dzieci w aucie. - Niestety rodzice do tej pory nie mają stosownej wiedzy - podkreśla Agnieszka Gawryś z Biura Prasowego Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - Często wysyłając dzieci do szkoły z sąsiadami czy z dalszą rodziną, rodzice nawet nie przekładają do samochodów fotelików, nie mówiąc już o braku przekazywania wytycznych, jak zapiąć pasy.

Eksperci kampanii „Mistrzowie w pasach” podczas spotkania zarówno na scenie jak i bezpośrednio w kontaktach z uczestnikami spotkania, poprowadzą specjalistyczne instruktaże montażu fotelików i zapinania dzieci. 

Kampanię wspiera lubelski Gość Niedzielny. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa pięć podwójnych zaproszeń na koncert zespołu De Mono, który zakończy warsztaty. 

By zdobyć zaproszenia wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Czy o przewożeniu dziecka w foteliku decyduje kryterium wieku czy wzrostu, i jakie jest to kryterium?

Pierwsze pięć osób, które wyślą prawidłową odpowiedź na adres: lublin@gosc.pl, otrzyma podwójne zaproszenie na koncert zespołu De Mono w najbliższy wtorek w Centrum Kongresowym UP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama