Nowy numer 18/2021 Archiwum

Wspomnienie św. o. Pio

- Każdego 23 dnia miesiąca odbywa się w naszym kościele specjalne nabożeństwo do św. o. Pio. Ludzie modlą się o potrzebne łaski - mówi kapucyn o. prof. Andrzej Derdziuk z lubelskiej Poczekajki.

O. Pio był człowiekiem nieustannej i żywej modlitwy. Wierzył w jej skuteczność i wraz z własnym cierpieniem zanosił ją do Boga za zbawienie ludzi powierzających się jego modlitwom. 

- Liturgiczne wspomnienie św. o Pio przypadające 23 września jest nawiązaniem do jego śmierci, która nastąpiła w 1968 r. – wyjaśnia o. prof. Andrzej Derdziuk, który od ośmiu lat w parafii o. kapucynów na Poczekajce prowadzi grupę modlitwy św. o. Pio. - Od tego czasu ojciec Pio jest nieustannie aktualny jako wzór świętości potwierdzony przez Kościół w aktach beatyfikacji i kanonizacji i jest jednocześnie niezawodnym orędownikiem, do którego wstawiennictwa ucieka się bardo dużo ludzi - dodaje. 

Św. o. Pio na terenie Lubelszczyzny czczony jest m.in w parafii w Rudniku, w kościele o. kapucynów na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie oraz w kościele św. Michała Archanioła. Jest on również patronem kaplicy w szpitalu przy Al. Kraśnickiej.  Figura o. Pio znajduje się także w bocznym ołtarzu u ojców kapucynów na Poczekajce. Ojciec Pio jest tutaj czczony jako patron i założyciel grupy św. ojca Pio, która działa od 16 lat. 

- Każdego 23 dnia miesiąca odbywa się w naszym kościele specjalne nabożeństwo, na które ludzie przynoszą prośby za wstawiennictwem o. Pio - informuje o. Andrzej Derdziuk. - Odprawiana jest też nieustanna nowenna. Wierni jak mówi o. Andrzej, przynoszą także podziękowania za otrzymane łaski. - Zebrałem już drugą serię takich świadectw - podkreśla. - Pierwsza ukazała się w książce „Ojciec Pio w Lublinie” mojego autorstwa a druga seria jako część mojej książki pod tytułem „Ojciec Pio przewodnik na drogach modlitwy i cierpienia".

Wierni za wstawiennictwem św. o. Pio przede wszystkim otrzymują łaskę powrotu do zdrowia, ale też pociechę duchową, która następuje na skutek odczucia niezwykłego zapachu róż bądź fiołków. Doznają także umocnienie w podejmowaniu rozważnych decyzji.

- W naszym kościele na Poczekajce w ramach przygotowań do tegorocznych obchodów liturgicznego wspomnienia św. o. Pio, odbyło się specjalne Triduum do św. o. Pio, w czasie którego rozważane były tematy: "Ojciec Pio jako świadek, jako sługa i nauczyciel miłosierdzia" - wyjaśnia o. Derdziuk. - Obchody zakończy dzisiejsza Msza św. sprawowana o godz. 18 - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama