Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Najlepsze głosy na lubelskiej scenie

Takiego święta muzyki operowej w Lublinie chyba jeszcze nie było. Za nami gala opery i operetki, która wzbudziła zachwyt publiczności.

W nowej sali operowej w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie nie było niemal wolnych miejsc. Publiczność przyszła by posłuchać znakomitych głosów i równie znakomitych przebojów operowych i operetkowych.

- To wydarzenie nie tylko dla wytrawnych melomanów, ale także dla tych, którzy chcieli poznać najsłynniejsze przeboje operowe i operetkowe i po prostu spędzić miło wieczór. Mam nadzieję, że udało się nam tak bardzo zapaść w serca słuchaczy, że będą wracać na nasze koncerty - zaznaczał maestro Tadeusz Wicherek, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, towarzyszącą solistom.

Ci, zaś porwali publiczność. Na scenie wystąpili: sopranistka Kamila Lendzion, mezzosopranistka Magdalena Idzik, a także tenorzy Mirosław Niewiadomski i Paweł Skałuba.

Koncert poprowadził Paweł Świętorecki, którego zdaniem lubelska sala operowa jest jedną z najlepszych w Polsce.

- Choć mieszkam w Warszawie, gdzie wydaje się być wiele możliwości posłuchania znakomitej opery, okazuje się, że w ostatnich latach zlikwidowano wiele miejsc, gdzie przychodzili melomani. Teraz będę przyjeżdżał do Lublina - mówił konferansjer.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy