Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zdecydują o wydatkach Lublina

Czy w Lublinie powstanie baza szkoleniowa dla młodzieży Motoru? A może powstanie plac do trenowania street workoutu, albo zostaną wyremontowane kolejne ulice? O tym jak miasto wyda część pieniędzy w przyszłym roku, może zadecydować każdy mieszkaniec Lublina, który ukończył 16 lat.

Już jutro czyli 1 października rozpoczyna się głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego.Mieszkańcy Lublina mogą zdecydować o tym, jak wydane zostanie 15 mln zł z budżetu miasta. Każdy, kto skończył 16 lat może oddać swój głos na jeden duży i dwa małe projekty w 61 punktach na terenie całego miasta, a także przez Internet. Głosowanie potrwa 10 dni a do wyboru w tym roku jest 149 projektów, w tym 111 małych i 38 dużych. 

- Wzięcie udziału w głosowaniu to najprostszy sposób, by mieć wpływ na to, co się w naszym mieście dzieje - mówi Piotr Choroś z z UM Lublin. 

Wśród projektów, które powalczą o głosy mieszkańców są m.in.: budowa basenu przy Zespole Szkół nr 10 w Lublinie,wspólne świętowanie 700-lecia Lublina poprzez zagospodarowanie i pełniejsze wykorzystanie przestrzeni parku im. Jana Pawła II na Czubach Południowych, rozświetlenie Lublina w sześciu dzielnicach, budowa domków dla bezpańskich kotów oraz stworzenie inspekcji ds. ekskrementów. 

Pełna lista projektów znajduje się na stronie Urzędu Miasta w zakładce "obywatelski Lublin".  

Głosować można jak w poprzednich edycjach tradycyjnie,oddając swój głos w jednym z punktów do głosowania, których lista także dostępna jest na stronach UM oraz przez internet na stronie: www.lublin.eu/budzetobywatelski

Głosowanie potrwa do 10 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy