Nowy numer 33/2018 Archiwum

Sto lat historii na fotografii

Album z fotografami opowiadającymi, jak szkoła i jej uczniowie wyglądali 100 lat temu i jak zmieniały się kolejne pokolenia zdobywające edukację, wydano z okazji jubileuszu LO im. Adama Czartoryskiego w Puławach.

Album "100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach 1916-2016" to nie tylko katalog wystawy pod tym samym tytułem. To przede wszystkim barwny zbiór obrazów utrwalonych na dawnych i bardziej nam współczesnych fotografiach, dokumentujący historię szkoły w Puławach.

- Przypomina on album rodzinny, w którym ukazanie historii społeczności szkolnej za pośrednictwem zdjęć wprowadza czytelnika zarówno w nieistniejący już, jak i nie tak odległy klimat szkoły - podkreśla Zbigniew Kiełb z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta POK "Dom Chemika".

Sto lat temu, w burzliwym dla Puław okresie I wojny światowej, w młodym i zniszczonym przez działania wojenne mieście pojawił się kpt. Stanisław Eustachiewicz, który doprowadził do uruchomienia Szkoły Realnej. Tak zaczęła się historia dzisiejszego liceum, które za patrona obrało Adama Jerzego Czartoryskiego.

100 lat było okazją do wspomnień, spotkań dawnych uczniów i nauczycieli i wydania niezwykłego albumu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma