Nowy numer 33/2018 Archiwum

Najstarsza papieska szkoła

Jest jedną z najstarszych szkół w diecezji noszących imię Jana Pawła II. Zespół Szkół w Mętowie ma za patrona papieża Polaka i jest dumny z tego faktu.

- Nasza szkoła jest spora, bo mamy ponad 500 uczniów, ale wszyscy czują się tu dobrze. Cieszy nas, że mieszkańcy nam ufają i do nas właśnie zapisują swoje dzieci, a nie wożą je do szkół w Lublinie - mówi Monika Pawłowska wicedyrektor Zespołu Szkół w Mętowie.

To szkoła, która 20 lat temu otrzymała imię Jana Pawła II. - Byliśmy chyba jedną z pierwszych szkół na Lubelszczyźnie, a może i w Polsce, która za patrona wybrała sobie papieża Polaka. Była to decyzja podjęta w głosowaniu przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Dziś w naszej szkole mamy popiersie Jana Pawła II, kącik pamięci o papieżu Polaku, należymy do rodziny szkół papieskich i świętujemy rocznice związane z tą postacią. W ten sposób nasi uczniowie poznają postać Karola Wojtyły i wartości przez niego przekazywane - podkreśla pani dyrektor.

Współpracę ze szkołą bardzo ceni ksiądz proboszcz.

- Cieszę się, że w naszej szkole pracują ludzie otwarci i życzliwi, że możemy wspólnie podejmować różne dzieła i pokazywać młodzieży, że można dobrze żyć opierając się na wartościach przekazywanych przez Jana Pawła II - podkreśla ksiądz proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma