GN 2/2021 Archiwum

O. Grzegorz Kramer: Weź narzędzia!

Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich i studentów na tzw. "dobry początek", startują na lubelskiej Poczekajce 9 października. Poprowadzi je znany jezuita o. Grzegorz Kramer.

To kolejne już rekolekcje z cyklu: "na dobry początek" zorganizowane przez Duszpasterstwo Młodych na Poczekajce prowadzone przez o. kapucynów. W zeszłym roku do młodzieży ze wszystkich części naszego miasta ale także spoza Lublina, mówił o. Adam Szustak.

W tym roku rekolekcje wygłosi o. Grzegorz Kramer. Podczas trzech dni rekolekcyjnych spotkań przypomni, że Bóg jest dobry, i zaproponuje narzędzia, byśmy mogli naszym życiem na to dobro odpowiadać.

 - Niczym odbiorniki radiowe, każdy z nas zdaje się nadawać i odbierać na określonych falach. Nawet najlepsze treści, nadawane w nieprzyswajalnej dla nas fali, przepływają ponad naszymi głowami - mówi kapucyn br. Tomasz Mantyk duszpasterz młodzieży. - Częstotliwością komunikacyjną młodych ludzi są dziś często media społecznościowe. Dlatego właśnie tegorocznym rekolekcjonistą jest o. Grzegorz Kramer, który podstawowym medium swojego głoszenia Dobrej Nowiny uczynił internet. Zainteresowanie jakie budzi jego blog i wypisy na facebooku pokazują, że nadaje na tych samych falach, co wielu dzisiejszych młodych - dodaje.   

Jak mówi brat Tomasz rekolekcje "na dobry początek" to jakby krok wstecz, po to, aby zobaczyć swoje życie w szerszej perspektywie. - Chodzi o to, aby w gąszczu codziennych "co?" i "jak?" zobaczyć o wiele ważniejsze: '"dlaczego?" i "po co?" - podkreśla. - Spróbujemy razem odkryć na nowo, że najgłębszym "dlaczego?" i "po co?" naszego życia, jest miłość Boga, i że to ona nadaje sens naszym wysiłkom: szkolnym, akademickim i zawodowym.

Rekolekcje, które do młodych wygłosi o. Grzegorz Kramer potrwają trzy dni i będą przebiegać pod hasłem "Weź narzędzia". - W naszym chrześcijańskim życiu często doświadczamy, że choć wiemy co powinniśmy robić, to nie mamy środków, narzędzi do zamierzonych działań - wyjaśnia br. Tomek. - Czujemy się jak górnik, któremu gołymi rękoma każą wydobywać węgiel. Rekolekcje, mają nam dostarczyć pewnych narzędzi, które mogą okazać się pomocne w pracy nad sobą i codziennym nawracaniu się. 

Pierwsze spotkanie rekolekcyjne już 9 października. O godz. 18 Msza św. a po niej konferencja. W poniedziałek o godz. 19 zaplanowano liturgię pokutną a we wtorek o 19 katechezę. 

12 października o godz 19, jako "suplement" do rekolekcji w amfiteatrze na Poczekajce odbędzie spotkanie z Szymonem Hołownią zatytułowane "Katolicyzm codziennego użytku".

Weź narzędzia
Duszpasterstwo Młodych

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama