Nowy numer 3/2021 Archiwum

Katolicki Nobel dla s. prof. Zofii Zdybickiej

Siostra prof. Zofia Zdybicka, emerytowana profesor KUL, filozof, religioznawca i pedagog otrzymała nagrodę "TOTUS" za propagowanie nauczania Jana Pawła II. Oprócz statuetki otrzymała 25 tys. zł.

Siostra profesor była nominowana za dokonania na płaszczyźnie filozofii i zaangażowanie w organizację życia naukowego i za świadectwo dawane o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Nagroda „TOTUS” jest określana niekiedy katolickim Noblem, jest to znaczące wyróżnienie przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest ona przyznawana wybitnym osobom, a także tym instytucjom, które promują osobę ludzką i jej niezbywalną i nadprzyrodzoną godność w perspektywie nauczania Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie w przeddzień XVI Dnia Papieskiego.

Nagroda „TOTUS” wręczana jest w czterech kategoriach: „promocja osoby, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza”, „osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „propagowanie nauczania Jana Pawła II” oraz w kategorii medialnej. Laureaci oprócz statuetki otrzymują 25 tys. zł.

Po raz trzeci w historii wręczony został „TOTUS specjalny” za wybitne osiągnięcia twórcze. W tym roku otrzymał go Ernest Bryll za „dorobek życia, całokształt osiągnięć w dziedzinie kultury, a w szczególności za propagowanie osoby i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II”. Do tej pory otrzymali go Wojciech Kilar oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama