Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Dzień dziecka utraconego

Już po raz ósmy będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 1, o 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko.

15 października w czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu. A po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie. Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka w kościele pw. Świętego Ducha w Lublinie stworzona została Księga Dzieci Utraconych, w której rodzice mogą zapisywać imiona swoich zmarłych dzieci.

Spotkania rodziców po utracie dziecka będą kontynuowane w każdą pierwszą sobotę miesiąca o 15.00

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma