Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biegli w deszczu dla papieża

Zaplanowali, że pobiegną dla Jana Pawła II i pogoda im w tym nie przeszkodziła.

Ponad 300 uczestników IX Biegu Papieskiego odebrało medale za udział w IX Biegu Papieskim.

- Imprezę zorganizowaliśmy po raz dziewiąty dla wszystkich, którzy chcieli „na sportowo” upamiętnić 38. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża oraz 29. rocznicę jego wizyty w Lublinie - wyjaśnia Piotr Gawryszczak, komendant wojewódzki OHP, współorganizator akcji.

Wydarzenie, które od 2008 r. odbywa się na lubelskich Bronowicach, cieszy się dużą popularnością i jest jedną z największych masowych imprez o charakterze rekreacyjnym, społecznym i integracyjnym.

Rokrocznie na starcie Biegu staje kilkuset biegaczy podzielonych na pięć kategorii wiekowych. - W tym roku przewidywaliśmy znacznie większą liczbę uczestników, ale z racji warunków pogodowych szczególnie ci najmłodsi nam się wykruszyli - mówi P. Gawryszczak.

Do udziału w biegu zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dorośli  z terenu Lublina i całego regionu. Dla każdej grupy wiekowej wyznaczono inną trasę i długość biegu.

Oznaczone zostały dokładnie miejsca zbiórki, startu i mety. Każdy też otrzymał koszulkę z logo biegu.

- Jak co roku nasi najlepsi biegacze otrzymali specjalne nagrody, a w tym razem wszyscy uczestnicy Biegu także medale - podkreśla Piotr Gawryszczak. 

Wśród uczestników Biegu byli ci, którzy biegają tylko od czasu do czasu, ale także i ci, dla których najdłuższa trasa Biegu czyli 4 km to przysłowiowa bułka z masłem.

- Od jakiegoś czasu biorę udział w biegach przygotowujących do maratonu, więc ten bieg to dla mnie forma treningu, a że Jan Paweł II jest "moim" świętym, więc tym chętniej wziąłem udział w dzisiejszym wydarzeniu - mówi Janusz, który przebiegł trasę dla dorosłych. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama