GN 2/2021 Archiwum

By zdążyć skorzystać

Istnieje jeszcze wiele zakamarków gdzie światło Bożego Miłosierdzia nie dotarło - przekonuje kapucyn o. prof. Andrzej Derdziuk, inicjator spotkania pod hasłem "Strumienie Bożego Miłosierdzia".

Powoli zbliżający się do końca Jubileuszowy Rok Miłosierdzia skłania do postawienia sobie pytania, jak go wykorzystaliśmy i na ile wielkie wydarzenia tego Roku stały się skutecznym impulsem do odnowy życia łaski wiary i umocnienia przyjaźni z Chrystusem. 

By ożywić, jak mówi o. Derdziuk, nadzieję i zapalić serca do zanurzania się w Bożym Miłosierdziu, parafia na lubelskiej Poczekajce proponuje wszystkim chętnym wiernym spotkanie modlitewne, które 21 października rozpocznie się o 18.45 w kościele parafialnym.

- Chodzi o uwielbienie Boga i zyskanie jeszcze jednej okazji na otworzenie się na dar Jubileuszowego Roku Miłosierdzia - przekonuje o. Andrzej. - To jest jakby rzut na taśmę przed końcem roku łaski, kolejna szansa, by doświadczyć, że Bóg czeka na nasze nawrócenie i pokutę, które mają być odpowiedzią na objawienie Miłosierdzia - podkreśla. 

Program piątkowego spotkania to przede wszystkim całonocne czuwanie prowadzone przez różne grupy modlitewne na co dzień gromadzące się przy kapucyńskim kościele. W jego trakcie przewidziany jest akt oddania się w opiekę Maryi Matki Miłosierdzia poprzez modlitwę zawierzenia, w której każdy ponowi swoje przyrzeczenie chrztu i zobowiąże się do pełnienia konkretnego uczynku miłosierdzia co do duszy i do ciała.

- Chcemy także namaścić oczy wszystkim obecnym na modlitwie olejkiem z sanktuarium Domku Matki Bożej w Loreto - informuje o. Andrzej. - Będzie to znakiem gotowości przyjęcia w swoim codziennym życiu wskazań Ewangelii, jako światła w pełnieniu woli Bożej - dodaje. O 21. 20 zaplanowano Mszę św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama