Krok do kariery

Zdaniem specjalistów kluczem do kariery jest poszerzanie wiedzy i specjalizacja w jakiejś dziedzinie. Uniwersytet Przyrodniczy i Urząd Pracy zaprosili młodych ludzi na "Dni Kariery".

Od kilku lat Urząd Pracy w Lublinie organizuje Dni Kariery, by ułatwić młodym ludziom znalezienie pracy, a także rozwój kariery. W tym celu organizowane są specjalne spotkania z potencjalnymi pracodawcami oraz warsztaty  szkoleniowe.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Predyspozycje kwalifikacje = sukces w karierze”.

- Tym razem skupiamy się na aktywizacji i motywacji do rozwoju zawodowego młodych ludzi stojących na progu kariery zawodowej, w szczególności studentów i absolwentów wyższych uczelni - mówi Monika Różycka-Górska, rzeczniczka MUP w Lublinie. - Chcemy wskazać im możliwości podnoszenia kwalifikacji pod kątem posiadanych predyspozycji i ich znaczenia w osiąganiu sukcesu w karierze zawodowej.

"Dni kariery" odbywają się na Uniwersytecie Przyrodniczym i można tu znaleźć nie tylko oferty pracy, staży i praktyk. ale i wziąć udział w różnych warsztatach szkoleniowych.

- Dobrze wiedzieć jakie ma się predyspozycje, znać swoje mocne i słabe strony. To ułatwia szukanie pracy i realizację na polu zawodowym. Czasem zdarza się tak, że ktoś podejmuje pracę do której nie ma predyspozycji. Wówczas łatwo przychodzi zniechęcenie, a każdy poranek i pójście do pracy nasila lęki i frustracje. Można tego uniknąć poznając siebie. Tego między innymi chcemy uczyć podczas warsztatów - mówią organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..