GN 2/2021 Archiwum

W Lublinie powstaje 10. sklep IKEA w Polsce

Budowa sklepu IKEA i towarzyszącego mu centrum handlowego w Lublinie rozpoczęła się na dobre.

To jedyny we wschodniej części kraju sklep tej sieci w Polsce i drugi pod kątem wielkości. Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku, a centrum handlowego - na czwarty kwartał 2017 roku.

Prace inżynieryjne trwają już od kilkunastu tygodni. Dotychczas zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, a także wylano pierwsze betonowe elementy. Rozpoczynają się także intensywne prace przy budowie wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy, który zapewni klientom szybki, bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum handlowego.

W uroczystości wmurowania kamienia wzięły udział władze miasta, regionu oraz przedstawiciele IKEA Retail, spółki odpowiedzialnej za sklep, i  IKEA Centres, spółki odpowiedzialnej za budowę i zarządzanie centrum handlowym.

- Sklep IKEA Lublin jest dla nas bardzo ważny. Cieszę się, że stworzymy tutaj wyjątkowe, przyjazne miejsce spotkań dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic - powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.

- Chcemy być dobrym sąsiadem, tworzyć jak najlepsze warunki codziennego życia, pomagać kreować funkcjonalne i piękne domowe przestrzenie oraz inspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Nasza wizja to coś więcej niż dostarczanie mebli i akcesoriów, dlatego podejmujemy wiele różnorodnych aktywności i projektów, które wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy - zaznaczyła Anna Pawlak-Kuliga.

Sklep IKEA będzie też jednym z większych pracodawców w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama