Nowy numer 42/2020 Archiwum

Pamiętamy o tych, którzy odeszli. Życie się zmienia, ale się nie kończy

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych pamiętamy o osobach, które miały wpływ na nasze życie. W ostatnim roku pożegnaliśmy bliskich oraz wielu znanych lublinian. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

Dzień Zaduszny to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych z naszych rodzin, ale także o znanych ludziach kultury, sztuki, nauki, Kościoła, sportu i polityki, których w ostatnim roku Pan powołał do siebie. 

Z styczniu 2016 r. do wieczności odeszła Dorota Gonet, dziennikarka Radia Lublin. Miała 58 lat. W lutym umarł prof. Ryszard Bender, były poseł i senator, wieloletni wykładowca KUL. Kilkanaście dni wcześniej zmarł o. prof. Leon Dyczewski, franciszkanin konwentualny, profesor socjologii, wieloletni wykładowca KUL, założyciel kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. 

W kwietniu, po długiej chorobie, zmarła prof. Zyta Gilowska, jedna z najwybitniejszych postaci polskiej polityki ostatnich lat. Miała 66 lat. W maju odszedł Michał Zieliński, znany dziennikarz telewizyjny i publicysta ekonomiczny. 

W czerwcu, po walce z chorobą, zmarł radny lubelskiej Rady Miasta Wojciech Krakowski. Miał 62 lata. W lipcu do Pana odszedł prof. Michał Lesiów, twórca slawistyki i ukrainistyki lubelskiej, znakomity naukowiec i nauczyciel akademicki, człowiek porozumienia i dialogu, zwłaszcza dialogu polsko-ukraińskiego. Także w lipcu rodzina, przyjaciele, współpracownicy pożegnali Artura Walaska, wicemarszałka województwa lubelskiego. 

Zapalmy znicze pamięci na grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień - modląc się, by Pan przyjął naszych zmarłych do siebie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama