Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spotkanie ze świętymi. Pokazują jak niemożliwe zmieniać w możliwe

Przychodzą nam z pomocą w codziennym życiu, pokazują jak niemożliwe zmieniać w możliwe, przecierają szlaki do nieba. Święci byli bohaterami spotkania w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

To nowatorski pomysł w tej parafii. Do wspólnego przyglądania się świętym zaproszono wiernych z parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

- Nie chodzi o samo przyglądanie, ale też o poznanie postaci i zapoznanie się z ich myślami i przesłaniem. Te można rzec poważne sprawy chcieliśmy połączyć z dobrą zabawą i rodzinną integracją, zapraszając wszystkich chętnych, by przebrali się za dowolnie postaci świętych. To zaś wymagało rodzinnej narady, przygotowania i wiedzy. Cieszymy się bardzo, że z zaproszenia skorzystali nie tylko najmłodsi, ale i starsi - mówi Agnieszka Huszcz, katechetka pomysłodawczyni spotkania.

Wśród różnych świętych, którzy tego dnia przyszli do Matki Bożej Latyczowskiej, byli św. Mikołaj, bł. José, św. Tereska od Dzieciątka Jezus, św. Faustyna, św. Joanna d'Arc, św. Jadwiga Królowa i wiele innych postaci.

- To znakomity pomysł, by pokazać dzieciom świętych. Kiedy w ostatnim czasie media przekazywały wiadomości o Halloween, dzieci pytały nas, co to znaczy. Była to okazja do rozmowy o polskiej tradycji, której Halloween jest obcy, i zwrócenie uwagi na świętych, których na początku listopada wspominamy. Propozycja z parafii, by przebrać się za świętych, wspólna modlitwa za ich wstawiennictwem, myśli świętych, które mogliśmy wylosować, to wszystko pomogło całej naszej rodzinie wybrać swoich ulubionych świętych i zbliżyć się dzięki nim do Pana Boga - wyjaśnia pan Jarek Nowik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma