Nowy numer 33/2018 Archiwum

Patriotyzm zaczyna się w przedszkolu

Nigdy nie jest za wcześnie na lekcje historii i naukę wartości. Wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Nawet najmłodsi potrafią nauczyć się pieśni patriotycznych i przyswoić ważne fakty z historii Polski. Udowodniły to przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Lublinie, które przygotowały akademię patriotyczną z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ucząc się wierszy, czy swoich ról w patriotycznym przedstawieniu dzieci poznały fragment historii Polski związany z rozbiorami, utratą niepodległości i walką o jej odzyskanie.

- Dzieci są bardzo dociekliwe i ciekawe świata, ucząc się swoich ról dopytują o znaczenie słów i chcą zrozumieć, co się kiedyś działo w naszej ojczyźnie. Takie przedstawienia to doskonały pretekst do rozmowy z dziećmi o tym co ważne, co znaczy ojczyzna, patriotyzm. Przez takie akademie i wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny, od najmłodszych lat kształtuje się w dzieciach miłość do swojego kraju i poczucie odpowiedzialności za Polskę. Przekazywanie takich wartości to jeden z powodów dla którego rodzice bardzo chętnie wybierają dla swoich dzieci urszulańskie przedszkole - podkreślają rodzice przedszkolaków.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma