GN 43/2020 Archiwum

Patriotycznie już w przedszkolu

O tym, że już w przedszkolu można mówić o przywiązaniu i miłości do ojczyzny, przekonywały przedszkolaki podczas "Wieczornicy patriotycznej" zorganizowanej w Przedszkolu nr 3 w Świdniku z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Łukasz Reszka, członkowie Stowarzyszenia Szwadronu Kawalerii im. XXIV Pułku Ułanów w Świdniku, przedstawiciele Federacji Skautingu Europejskiego, uczestnicy warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku wraz z opiekunami oraz dzieci z Przedszkola przy SP nr 4 w Świdniku i rodzice.

Najstarsze przedszkolaki przygotowały pod kierunkiem nauczycieli montaż słowno-muzyczny o dziejach państwa polskiego. W ten szczególny, listopadowy dzień w zadumę i refleksję nad historią naszego kraju wprowadzały treści wierszy i słowa pieśni, przywołujące dumnych bohaterów narodowych walczących  o niepodległość  i wolność Polski, wolność, którą - jak mówią słowa piosenki - w naszej historii niejednokrotnie „musieliśmy odmierzać krzyżami”.

Spotkanie stało się także dobrą okazją do przygotowania i wprowadzania najmłodszych mieszkańców miasta do późniejszego aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, do kreowania nowej rzeczywistości w duchu poszanowania wielowiekowej tradycji państwa polskiego, do budowania systemu wartości poprzez odniesienie do uniwersalnych prawd i wartości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama