Nowy numer 33/2018 Archiwum

Patriotycznie już w przedszkolu

O tym, że już w przedszkolu można mówić o przywiązaniu i miłości do ojczyzny, przekonywały przedszkolaki podczas "Wieczornicy patriotycznej" zorganizowanej w Przedszkolu nr 3 w Świdniku z okazji Święta Niepodległości.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Łukasz Reszka, członkowie Stowarzyszenia Szwadronu Kawalerii im. XXIV Pułku Ułanów w Świdniku, przedstawiciele Federacji Skautingu Europejskiego, uczestnicy warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdniku wraz z opiekunami oraz dzieci z Przedszkola przy SP nr 4 w Świdniku i rodzice.

Najstarsze przedszkolaki przygotowały pod kierunkiem nauczycieli montaż słowno-muzyczny o dziejach państwa polskiego. W ten szczególny, listopadowy dzień w zadumę i refleksję nad historią naszego kraju wprowadzały treści wierszy i słowa pieśni, przywołujące dumnych bohaterów narodowych walczących  o niepodległość  i wolność Polski, wolność, którą - jak mówią słowa piosenki - w naszej historii niejednokrotnie „musieliśmy odmierzać krzyżami”.

Spotkanie stało się także dobrą okazją do przygotowania i wprowadzania najmłodszych mieszkańców miasta do późniejszego aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym, do kreowania nowej rzeczywistości w duchu poszanowania wielowiekowej tradycji państwa polskiego, do budowania systemu wartości poprzez odniesienie do uniwersalnych prawd i wartości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma