Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rzeka miłosierdzia płynie dalej

Uroczystą Mszą św. odprawioną w lubelskiej archikatedrze abp Stanisław Budzik zakończył obchody w archidiecezji lubelskiej.

Tydzień przed zamknięciem przez papieża Franciszka ostatniej bramy w bazylice św. Piotra w Watykanie zamknęły się Bramy Miłosierdzia w bazylikach rzymskich, katedrach i sanktuariach.

Abp Stanisław Budzik przypomniał, że od trzeciej niedzieli Adwentu ubiegłego roku Bramy Miłosierdzia w naszej archikatedrze przekroczyły tysiące wiernych. W homilii abp Stanisław zwracał uwagę, że stając przed lubelską Bramą Miłosierdzia, wpatrywaliśmy się w obraz ukazujący Syna Bożego, który bierze na ramiona zagubioną owcę – zagubionego człowieka. – Dziś zamykamy drzwi miłosierdzia w naszej katedrze, ale nie możemy zamykać bram miłosierdzia w naszych sercach – przekonywał. – Bo miłosierdzie jest pokorne, szuka dróg dialogu, przebaczenia, pojednania i miłości. Zamykamy drzwi miłosierdzia, ale wiemy, że rzeka miłosierdzia Bożego płynie dalej, że nigdy się nie wyczerpie – podsumował arcybiskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma