Nowy numer 43/2020 Archiwum

Muzyczne święto w seminarium duchownym

Już 18 listopada startuje „Cecylianka” - Dni Muzyki Chrześcijańskiej. To okazja do spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie.

Dni Muzyki Chrześcijańskiej to forma upamiętnienia św. Cecylii – patronki muzyki, której wspomnienie obchodzone jest w Kościele 22 listopada. Wydarzenie co roku organizują diakoni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Tegoroczna edycja cecyliańskich koncertów jest propozycją skierowaną zarówno do młodych, jak i starszych odbiorców – informują lubelscy diakoni. Festiwal rozpocznie się 18 listopada w piątek występami chórów pochodzących z archidiecezji lubelskiej.

Na sobotę zaplanowany jest spektakl zatytułowany „Faust. Więcej światła” teatru ITP działającego przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Natomiast podczas niedzielnego koncertu finałowego zaprezentują się zespół „Good God” oraz  Arkadio – raper i freestylowiec, jedna z gwiazd głównej sceny koncertowej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.00 w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie (ul. Wyszyńskiego 6).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama