Nowy numer 42/2020 Archiwum

Po raz 7. w puławskim Domu Chemika wystartuje Festiwal Wszystkie Strony Świata

Już 18 listopada po raz 7. w Puławach startuje Festiwal Wszystkie Strony Świata. Muzyczna impreza rozpocznie się koncertem Młodej Polskiej Filharmonii z solistą Yigalem Meltzerem — pierwszym trębaczem Izraelskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Impreza, która rozpocznie się w najbliższy piątek potrwa tydzień. Wszystkie muzyczne spotkania odbędą się w "Domu Chemika". W programie muzyka poważna, jazzowa i tradycyjna ale także współczesna.

- Zestawiamy wybitne dzieła przeszłości z nowatorskimi interpretacjami i aktualnymi trendami, przekraczamy granice geograficzne i gatunkowe udowadniając, że muzyka nie musi się ograniczać tylko do właściwego sobie odbiorcy, że warto sięgać po to, co dotychczas nieznane - informują organizatorzy festiwalu. -  Wierzymy, że każdy meloman, gość dużych sal koncertowych, może się zachwycić także klubowym koncertem i eksperymentalnymi projektami muzycznymi.

Wśród tegorocznych artystów na puławskiej scenie pojawią się m.in.: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej oraz skrzypek Emanuel Salvador, Młoda Polska Filharmonia oraz trębacz Yigal Meltzer, pianista Eugen Indjic, Lasoń Ensemble, Kapela Maliszów, kwartet jazzowy Łukasza Pawlika, Rykarda Parasol, Swiernalis, Ralph Kaminski & My Best Band In The World. 

- Jak co roku z wielką przyjemnością zapraszam na Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata - mówi prezydent Puław Janusz Grobelny. - Wydarzenie jest inne niż wszystkie. Zabierające nas w świat muzyki tak różnej od tej, której zwykliśmy słuchać na co dzień. Mniej znanej, nie zawsze łatwej. Bez wątpienia jednak wartej wsłuchania się i poznania - podkreśla. 

Informacje o sprzedaży biletów dostępne są  na stronie festiwalu: www.festiwalwss.pl/bilety.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama