GN 32/2018 Archiwum

Niech świat o tym nie milczy. Chrześcijanie cały czas giną! Powiedz, że nie jest Ci to obojętne.

Powiedz światu, że nie jest Ci obojętne, że 105 tyś. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co 5 minut ginie jeden chrześcijanin, 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, a w 116 krajach jest łamane prawo do wolności religijnej.

W ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym Duszpasterstwo Młodych na Poczekajce organizuje dziś przed lubelskim Ratuszem flash mob.

- To swoisty rodzaj protestu mający na celu ukazanie mieszkańcom Lublina problemu prześladowań chrześcijan - informuje Damian Pieniek, jeden z organizatorów dzisiejszego wydarzenia. - Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na skalę tego mało medialnego dramatu chrześcijan, mającego miejsce nieustannie w niektórych krajach Azji i Afryki - dodaje. 

Każdy kto chce powiedzieć światu, że sytuacja, która dotyka chrześcijan w różnych zakątkach świata, nie jest mu obojętna, może dołączyć się do protestu. - Zbieramy się na Krakowskim Przedmieściu, koło Urzędu Miasta przed godz. 18. Zakleimy sobie taśmą usta na znak milczenia o ludobójstwie chrześcijan, i z zapalonymi zniczami ustawimy możliwie najdłuższy łańcuch ludzi - wyjaśnia D. Pieniek. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma