Nowy numer 42/2020 Archiwum

Kamil Wroński - najmłodszy student w Polsce otrzymał stypendium MEN

Kamil ma 9 lat i od października oprócz tego, że uczy się w szkole podstawowej, studiuje mechatronikę na Politechnice Lubelskiej. Dziś minister Anna Zalewska w Lublinie wręczyła mu stypendium ministerstwa edukacji narodowej.

Minister Anna Zalewska pojawiła się dziś w Szkole Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi, w której Kamil chodzi równocześnie do IV i V klasy. W obecności uczniów, nauczycieli, lubelskiego kuratora oświaty, a także posłów RP oraz władz województwa pogratulowała Kamilowi sukcesu i wręczyła uroczyście stypendium. - Jestem dumna, że mogę tu dziś być, bo z ogromnym wzruszeniem i zaskoczeniem czytałam o Kamilu w gazetach - mówiła pani mister. 

Anna Zalewska podkreśliła, że chce nie tylko kibicować sukcesom chłopca, ale także razem z jego rodzicami oraz rodzicami innych nieprzeciętnie zdolnych dzieci próbować budować i ulepszać system, który będzie wynajdował i szlifował takie młode talenty jak Kamil. - W styczniu planujemy spotkanie rodziców dzieci szczególnie uzdolnionych, by sprawdzić, czy ten system, który funkcjonuje, jest systemem właściwym, by zorientować się też, jakiego wsparcia potrzebują rodzice takich dzieci.  

Minister Edukacji pogratulowała sukcesu rodzicom Kamila, ale także dyrektorowi SP 21 Jerzemu Piskorowi. - Jestem pod dużym wrażeniem, jak pod rygorem obecnego systemu edukacji udało się znaleźć sposób, żeby wesprzeć Kamila - podkreślała Anna Zalewska. 

Dyrektor SP 21 Jerzy Piskor zwrócił uwagę, że Kamil może rozwijać swój talent dzięki zaangażowaniu i współpracy Kuratorium Oświaty, Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. - Pół roku temu udało nam się podpisać porozumienie dotyczące dalszych losów Kamila i objąć go kompleksową opieką.

Obecny na uroczystości prorektor Politechniki Lubelskiej prof. Paweł Droździel zwracał uwagę na to, jak najmłodszy student jego uczelni świetni radzi sobie na studiach. - Z dumą obserwuję, jak w ciągu ostatniego pół roku Kamil zadomowił się w skromnych progach naszej uczelni, jak bierze aktywny udział w zajęciach razem ze studentami, bardzo często pomagając im w różnych rzeczach, i pokazując, co może zrobić młody człowiek, jeżeli chce i potrafi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama