GN 43/2020 Archiwum

Orszak świętego Mikołaja po raz trzeci w Lublinie. To powrót do dawnej tradycji

Już za kilka dni do Lublina zawita święty Mikołaj. Jego orszak po raz trzeci w historii naszego regionu przemaszeruje ulicami miasta.

Orszak św. Mikołaja to inicjatywa lubelskiej parafii noszącej wezwanie świętego Mikołaja oraz proboszcza parafii ks. Piotra Kawałko. - Chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom Lublina postać tego niezwykłego świętego i przede wszystkim ukazać jego prawdziwą sylwetkę - wyjaśnia ks. Kawałko. 

Podobnie jak w minionym roku orszak będzie jednym z punktów odpustu św. Mikołaja organizowanego w terminie od 3 do 6 grudnia 2016 r. - W tych dniach będziemy wspominać postać św. Mikołaja wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży i prosić o wszelkie łaski dla mieszkańców miasta, a szczególnie dla dzieci i młodzieży - podkreśla ks. proboszcz. - Chcemy powierzyć naszemu świętemu patronowi sprawy dobrego wychowania młodego pokolenia, za które się modlimy się w kościele św. Mikołaja regularnie szóstego każdego miesiąca i w każdą pierwszą sobotę miesiąca - dodaje. 

Proboszcz podkreśla także, że parafia chce pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności oraz wrażliwości na potrzebujących.

Odpust św. Mikołaja rozpocznie się 3 grudnia 2016 w sobotę na placu katedralnym o 12.00. Barwny orszak po błogosławieństwie abp Stanisława Budzika wyruszy ok. 13.00 w kierunku kościoła św. Mikołaja, gdzie odbędzie się jarmark św. Mikołaja, kiermasz, występy zespołów muzycznych. Na godz. 15 zaplanowano modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, natomiast o godz. 18 wszyscy podczas Mszy św. wszyscy uczestnicy będą się modlić w intencji dobrego wychowania dzieci i młodzieży. Wieczór zakończy wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez Bractwo Różańcowe.

4 grudnia o 12.30 przed lubelską publicznością w kościele św. Mikołaja zaprezentuje się Chór Filharmonii Lubelskiej w programie „Lutnia Lubelska
 - Papież Słowianin Zwiastun Nadziei”. 5 grudnia w sali Filharmonii Lubelskiej z okazji uroczystości ku czci św. Mikołaja i jako dziękczynienie za Rok Miłosierdzia Bożego usłyszymy Koncert Symfoniczny „Tango Argentyńskie” w wykonaniu muzyków Filharmonii Lubelskiej i Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.
Przed koncertem zaplanowano uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży.

Odpust zakończy się 6 grudnia uroczystą Mszą św. o 18.00, której przewodniczył będzie bp Artur Miziński. - Na uroczystości zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, ale też całego regionu - mówi ks. Piotr Kawałko. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama