Nowy numer 44/2020 Archiwum

800 wolontariuszy bawiło się podczas Balu Caritas

800 wolontariuszy bawiło się podczas Balu Caritas. Była to nie tylko znakomita zabawa, ale przede wszystkim sposób wsparcia potrzebujące dzieci.

Bal nosił tytuł "Krańce świata", bo do każdego zakątka na świecie docierają wolontariusze i wszędzie niesiona jest pomoc potrzebującym.

To już trzecie w historii Caritas Archidiecezji Lubelskiej tego rodzaju wydarzenie. Do udziału w nim zaproszone zostały wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolontariatu.

- Zaprosiliśmy zarówno osoby zrzeszone w Szkolnych Kołach Caritas czy Parafialnych Zespołach Caritas, ale także wolontariusze innych organizacji pozarządowych, członkowie grup nieformalnych czy też sympatycy, wszystkie osoby, którym bliska jest idea bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi - mówi Mateusz Jocek rzecznik lubelskiej Caritas.

Celem wydarzenia było zebranie środków finansowych na zakup wymarzonych prezentów świątecznych dla 120 małych podopiecznych Caritas. Bilet wstępu na bal był cegiełką o wartości 20 zł. Podarunki zbierane są w ramach akcji Prezenty z nieba. Już od ponad miesiąca wolontariusze CAL spotykają się rodzinami (podopiecznymi Caritas), aby wraz z dziećmi napisać list do św. Mikołaja. Uroczyste wręczenie „Prezentów z Nieba”odbędzie się 3 grudnia w Auli Domu Nadziei Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama