GN 2/2021 Archiwum

Forum Organizacji Pozarządowych w Kraśniku

Dwudniowe spotkanie organizacji pozarządowych i osób z terenu powiatu kraśnickiego, które aktywnie uczestniczą w rozwoju III sektora, odbyło się z inicjatywy Starosty Kraśnika Andrzeja Maja i Burmistrza Miasta Kraśnik Mirosława Włodarczyka.

Forum odbyło się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W trakcie pierwszego dnia zorganizowano uroczyste spotkanie pracowników instytucji pomocy społecznej z okazji Dnia Pracownika Socjalnego oraz konferencję naukową, która przebiegała pod hasłem "Współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi".

Gospodarzem drugiego dnia było Kraśnickie Centrum Kultury i Promocji. Wieczorem swój dorobek oraz promocję swych działań przedstawiły organizacje pozarządowe. Zaprezentowało się wiele organizacji i stowarzyszeń z Kraśnika i powiatu kraśnickiego. 

O godz. 18.00 odbyła się Gala Wolontariatu podczas której wyróżnieni zostali najlepsi wolontariusze z naszego powiatu. Imprezę uświetnił koncert zespołu Lorein.

- Działalność organizacji pozarządowych jest ważna dla władz samorządowych, gdyż stanowi fundament funkcjonowania demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego - informują organizatorzy forum. - Pozwala mieszkańcom tworzyć projekty i rozwiązywać wiele problemów społecznych oraz realnie wpływać na jakość życia zbiorowości lokalnych. Współpraca jednostek samorządu terytorialnego z działającymi na terenie Powiatu Kraśnickiego organizacjami pozarządowymi realizuje się w wielu formach działania.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama