GN 2/2021 Archiwum

Lubelska młodzież odmienia szkoły

Już od dziś można podziwiać pierwsze efekty pracy uczniów z 5 lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy postanowili wziąć we własne ręce odpowiedzialność za organizację działań dla swoich rówieśników.

Po prawie dwóch miesiącach warsztatów i ciężkiej pracy pod okiem tutorek światło dzienne ujrzały oddolnie stworzone inicjatywy, których celem jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w życie szkoły. 

Jako pierwsi swoje działanie zaprezentowali dziś uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych. W mikołajki otworzyli drzwi “Podziemia” - miejsca kreatywnej rozrywki intelektualnej z grami zręcznościowymi i planszówkami przygotowanymi własnoręcznie przez uczniów. Także dziś uczestnicy projektu z IX LO postarają się odnaleźć “Klucze Kopernika”. Uczniowie zostaną zaproszeni do pokoi typu escape room, a kluczem otwierającym drzwi będą współpraca, integracja i twórcze podejście do zadań. - Projekt realizowany w XV LO ma zwrócić uwagę na problem stereotypowego postrzegania innych - wyjaśnia Aleksandra Iwańska-Figura, koordynatorka projektu.

9 grudnia Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych otworzy “Peron Centralny” - przestrzeń integracji, inspiracji i relaksu dla uczniów i nauczycieli, w której dzięki grom planszowym będzie można także rozwijać swoje zdolności intelektualne. Równolegle w II LO o 11.20 działalność zainauguruje nowe miejsce sprzyjające rozwojowi kreatywności, integracji i spokojnej nauce. 

Działania młodzieży odbywają się w ramach VII edycji projektu Lokomotywa realizowanego przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - “Teatrikon”, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Lublin. - Każdy z pomysłów powstał jako kreatywna odpowiedź na problemy i wyzwania, które uczniowie dostrzegali w swoim środowisku - podkreśla A. Iwańska - Figura.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia poszczególnych wydarzeń i przekonania się jak bardzo uzdolniona i przedsiębiorcza jest lubelska młodzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama