Nowy numer 4/2021 Archiwum

Rektor KUL spakował Szlachetną Paczkę

KUL od lat wspiera aktywnie ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka. Ks. prof. Antoni Dębiński wraz ze studentami spakował prezenty dla jednej z mieszkanek Lublina.

Liczna grupa studentów i pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przyłącza się do tej wyjątkowej akcji zarówno w charakterze darczyńców, jak i wolontariuszy. W pomieszczeniach uniwersyteckich organizowane są magazyny Szlachetnej Paczki, z których prezenty przewożone są osób obdarowywanych.

- Spotykamy wiele osób, które potrzebują naszej pomocy i wrażliwości - ludzkiej i chrześcijańskiej. Okres Adwentu i zbliżających się Świąt jest dobrą sposobnością ku temu, aby ciepło i życzliwie myśleć o innych. To naturalna potrzeba serc - powiedział ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL, który wraz ze swoją drużyną przygotował paczkę.

Trafi ona do pani Krystyny, 77-letniej samotnej mieszkanki Lublina. Choć kobieta po śmierci męża żyje całkiem sama, rzadko wychodzi z mieszkania, nie poddaje się.

Wolontariuszy poprosiła o produkty żywnościowe, chemiczne, pościel, ubrania. Oprócz tego marzył jej się dywan "pod stół do pokoju" i urządzenia do przygotowywania kawy.

Wszystko to trafiło do paczki. Znalazł się tam także mały ekspres do kawy, piękna porcelanowa filiżanka i dobry kosmetyk dedykowany seniorkom.

- Mamy nadzieję, że dla pani Krystyny będą to piękne święta - powiedziała dr Anna Szarek-Zwijacz z Instytutu Prawa KUL i z drużyny rektora KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama