Nowy numer 3/2021 Archiwum

2 kg haszyszu i 42 kg marihuany

Pierwszą w kraju profesjonalną uprawę haszyszu zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP z Białegostoku, we wspólnej akcji z policjantami z Białej Podlaskiej (Lubelskie). Oprócz 2 kg tego narkotyku, zabezpieczono też 42 kg marihuany. Zatrzymano dwie osoby.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, narkotykowy magazyn znajdował się na ukrytej posesji w miejscowości Dąbrowica Duża (Lubelskie). Odkryty został na podstawie informacji funkcjonariuszy CBŚP z Białegostoku, według których miały być tam wytwarzane i przechowywane środki odurzające.

Obaj podejrzewani o to mężczyźni, bracia w wieku 36-37 lat, znani policji i wielokrotnie notowani za przestępczość narkotykową, zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania w Białej Podlaskiej.

Posesję odkryto za dwumetrowym wałem ziemnym na jednym z gruntów rolnych. Przy bramie wjazdowej była zamontowana fotopułapka, która umożliwiała kontrolowanie terenu. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli plastikowe beczki wypełnione marihuaną, część narkotyków była już zapakowana w worki i przygotowana do dalszej dystrybucji.

Oprócz 42 kg marihuany zabezpieczyli tam też blisko 2 kg haszyszu i oprzyrządowanie do jego produkcji: prasę do wyciskania, formę i środki chemiczne. "Jak do tej pory w Polsce nie odnotowano tak profesjonalnej uprawy haszyszu" - powiedziała Hamelusz.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej. Zatrzymanym mężczyznom postawione zostały zarzuty wytwarzania środków odurzających. Grożą im nie mniej niż trzy lata więzienia. Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama