Nowy numer 2/2021 Archiwum

Poszukuj piękna!

Do tego zachęcał oazowiczów, którzy przyjechali z całej archidiecezji na doroczne święto patronalne, abp Stanisław Budzik.

Ksiądz Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło–Życie, dziś kandydat na ołtarze, zawierzył powstającą wspólnotę Matce Bożej Niepokalanej. Był przekonany, że pod Jej skrzydłami możliwy jest rozwój ruchu, który będzie przyciągał ludzi do Chrystusa.

Miał rację. Tak powstały oazy, podczas których przez 15 dni ludzie odkrywali swoją słabość i zarazem moc, jaką można czerpać z Jezusa, którego ogłaszali uroczyście swoim Panem i Zbawicielem. W archidiecezji lubelskiej Mszy św. dla członków Ruchu Światło–Życie w katedrze przewodniczył abp Stanisław Budzik. Zwrócił uwagę, że ludzie generalnie pragną piękna, co wykorzystują różne firmy, proponując kosmetyki, które mają nam to piękno zapewnić. – Nie chodzi jednak o piękno zewnętrzne, ale takie, które mamy w środku, które nie zależy od rodzaju i liczby kosmetyków. Prawdziwe piękno mierzy się podobieństwem do piękna absolutnego, którym jest Bóg – mówił abp Budzik. Zaznaczył też, że choć nie mamy fotografii Matki Bożej, to nie potrafimy wyobrazić Jej sobie inaczej niż jako pełną Bożego piękna. Tak opisywali Ją poeci i tak widzi Ją liturgia Kościoła. Wpatrujemy się w piękno Maryi i dziękujemy za nie Bogu. Maryja jest taka piękna, bo obraz Boży, którzy w Niej był, nie został niczym zmącony, nie splamił go żaden grzech.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama