Nowy numer 09/2024 Archiwum

Agape organizuje pomoc dla Jasia chorego na białaczkę

W Kazimierzu Dolnym w najbliższą sobotę zostanie zorganizowany koncert charytatywny i aukcja obrazów.

- Podjęliśmy się zorganizowania tej akcji charytatywnej, bo naszego wsparcia potrzebuje mieszkaniec Kazimierza Dolnego Jaś Zdun-Boruch cierpiący na białaczkę. Jego choroba w znaczny sposób upośledza odporność, przez co chłopiec narażony jest w dużym stopniu na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Zapewnienie bardzo sterylnych warunków mieszkaniowych na czas powrotów ze szpitala do domu pomiędzy kolejnymi seriami chemioterapii jest dla zdrowia chłopca bardzo ważne - informuje Anna Łoś, z zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „Agape”.

Niestety warunki mieszkaniowe w domu rodzinnym chłopca, zwłaszcza łazienka, daleko odbiegają od jego potrzeb. - Chcemy pomóc rodzinie Jasia w zapewnieniu mu bezpiecznych pobytów w domu po okresach chemioterapii w szpitalu. Z uzyskanych pieniędzy planujemy przeprowadzić remont łazienki w domu chłopca i dostosowanie jej do jego potrzeb - dodaje Anna Łoś. A rodzina chłopca nie należy do najzamożniejszych.

Akcja odbędzie się w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki, a w jej trakcie zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Koncert charytatywny w Kazimierzu Dolnym odbędzie się w sobotę 17 grudnia od godz. 14.00. Został on przygotowany przez dzieci i wychowawców ze świetlicy Agape oraz puławską grupę The Voices. O 15.00 rozpocznie się aukcja obrazów przekazanych na rzecz akcji charytatywnej przez malarzy związanych z Kazimierską Konfraternią Sztuk Pięknych.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą dla Jasia i nie mógł przyjechać do Kazimierza istnieje możliwość finansowego wsparcia dla chłopca. Wystarczy dowolną kwotę z dopiskiem „pomoc dla Jasia” wpłacić na konto: PEKAO S.A. III Oddz. w Lublinie, na rachunek: 18124023821111000039082077.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy