GN 43/2020 Archiwum

Życzenia i modlitwy na 80. urodziny papieża Franciszka przejdź do galerii

Z tej okazji papieżowi mieszkańcy Lubelszczyzny składają życzenia i wspierają go modlitwami.

- Chciałbym życzyć papieżowi sił by prowadził Kościół tak, jak prowadzi. Życzę mu, aby coraz więcej osób przekonało się do tego, co głosi. A głosi rzeczy ważne dla każdego z nas, także dla Polaków. Przyzwyczailiśmy do słów i zwrotów, które nam już nic nie mówiły, a tu przyszedł papież, który zaczął mówić innym językiem i stał się słyszalny – podkreśla ks. dr hab. Andrzej Pietrzak, teolog.

- To papież bliskości i czułości. Ta bliskość to obraz Boga, to przybliżanie Ewangelii. Życzę mu, aby nie przestawał być papieżem bliskości i czułości – mówi Grzegorz Linkowski, reżyser.

- Życzę papieżowi Franciszkowi odwagi w zbliżaniu Boga z ludźmi, wiary z ludzkim życiem. Dużo powodów do uśmiechu i żeby nie czuł się samotny. Życzę mu również, by wielcy tego świata, ale i zwykli obywatele różnych państw – słuchali jego wołania o pokój, o solidarność z uchodźcami, ofiarami wojen i przemocy – uśmiecha się Marlena, studentka UMCS.

- Siostra Judith Ngihbi z Kamerunu, która studiuje filozofię na KUL życzy papieżowi radości i siły do wypełniania swoich obowiązków. – Modlitwa w połączeniu z życzeniami prosto z serca musi do niego dotrzeć. Jestem pewna, że tego dnia będzie miał poczucie wspólnoty z nami wszystkimi – dodaje siostra Judith.

- Jestem zaskoczona, że papież ma tyle lat. Życzę mu jak najwięcej siły i by jak najdłużej był naszym papieżem – to słowa Anna, prawniczka z Lublina.

- Życzę papieżowi twardej głowy do kruszenia betonu i dużo odwagi. To przełomowa postać dla Kościoła – to życzenia Karola, lektora języka angielskiego z Lublina.

- To normalny papież, nie wywyższa się. Jest otwarty. Życzę mu oczywiście dużo zdrowia, umiejętności podejmowania trafnych decyzji i dalszego otwarcia na świat – dodaje Paulina, urzędniczka z Puław.

- Ja życzę papieżowi, żeby robił swoje, bez oglądania się na malkontentów, niezadowolonych ludzi, którzy krytykują bo nic więcej nie potrafią robić. To papież, który sprawił, że Kościół się do mnie przybliżył – mówi Robert z Lubartowa.

Przyłączamy się do serdecznych życzeń dla papieża Franciszka i modlitw w jego intencji.

Jorge Mario Bergoglio urodził się 17 grudnia 1936 r. w Buenos Aires, w Argentynie. Na urząd biskupa Rzymu został wybrany 13 marca 2013 r. i przyjął imię Franciszek. Jest 266. papieżem. Jego papieską dewizą są słowa, które wybrał sobie jeszcze jako biskup: „Miserando atque eligendo” z łac. „Spojrzał z miłosierdziem i wybrał”. Słowa te są komentarzem św. Bedy Wspaniałego do fragmentu Ewangelii o powołaniu celnika Mateusza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama