Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowy Rok - nowe życie

Już po raz ósmy katolicka wspólnota Armia Dzieci, która jest częścią papieskiego Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska, zorganizowała w Lublinie Chrześcijański Sylwester - Noc Chwały.

- Weszliśmy w Nowy Rok z hukiem i głośnymi owacjami na cześć Jedynego Boga - relacjonują uczestnicy spotkania. 

Tegoroczna Noc Chwały odbyła się pod hasłem Nowy Rok – nowe życie. Wzięło w niej udział ponad 300 osób. Podobnie jak w latach poprzednich poprzedziła ją trzydniowa Szkoła Życia Ponadnaturalnego. 

W programie wydarzenia, które od lat łączy pokolenia, bo tu dzieci bawią się razem z rodzicami, znalazły się: uroczysta Eucharystia, czas uwielbienia, sylwestrowy posiłek i wspólne kolędowanie. - Dziękowaliśmy Bogu za miniony czas i przyjmowaliśmy błogosławieństwo na nowy rok - mówi Gabriela Sawa z Armii Dzieci. 

Tuż przed północą ks Sławomir Pawłowski wzniósł specjalny Toast dla Jezusa. - Noc sylwestrowa to czas imienin Pana Jezusa, bo Pismo Święte mówi, że po ośmiu dniach Jezus został zaniesiony do świątyni i nadano mu imię - wyjaśnia Paweł Skrzek z Armii Dzieci. 

Ekspresyjne uwielbienie prowadził jeden z liderów 17 letni Rafał Saj, a zebrani oddawali Bogu najwyższą chwałę. Niezwykły gość Danny Steyne z USA podzielił się z zebranymi swoją relacją z Bogiem. - Danny opowiadał o mocy wiary i podkreślał, że naród polski ma szczególne znaczenie w szerzeniu żywej wiary - zauważa Gabriela Sawa. 

Żywiołowe uwielbienie, tym razem w rytmach dance- electro, trwało do 3 rano. - Już wiemy, że narodziły się nowe projekty, które niebawem będzie można usłyszeć - informują liderzy Armii Dzieci. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama