Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przygotowania do ferii w mieście

Na uczestników zajęć czeka bogata oferta warsztatów fotograficznych i teatralnych, techniki kompozytorskiej, nauka tańców korowodowych, czy kurs szycia literackich poduszek. Jak co roku miasto proponuje kilka nowości, m.in. wycieczki krajoznawczo-turystyczne z PTTK i żywą grę planszową w Skansenie.

Miasto Lublin, jak co roku, organizuje w czasie zimowej przerwy w nauce bezpłatne bądź częściowo odpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie Lublina. W tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już od 16 stycznia zaczynają się ferie na Lubelszczyźnie.

- Oferta przygotowana przez miasto ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej poprzez atrakcyjne formy i lokalizację zajęć. Na aktywne odkrywanie Lublina pozwolą dzieciom zajęcia turystyczno-krajoznawcze. Swoje propozycje przygotowały także instytucje kultury: muzea, domy kultury, kluby osiedlowe, biblioteki i instytucje kulturalne - wyjaśniają urzędnicy z Ratusza.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w różnych dzielnicach Lublina będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku na terenie szkolnych obiektów sportowych. Tykwarium, czyli warsztaty przedmiotów artystycznych i użytkowych z tykwy oraz warsztaty garncarskie, plastyczno-filmowe na temat historycznego Lublina, rysunek studyjny, a także wycieczka do kuźni czekają na dzieci, które zdecydują się spędzić ferie w Młodzieżowych Domach Kultury. Swoją ofertę przygotowały także dzielnicowe i spółdzielcze domy kultury. Na łyżwiarzy czeka Biały Orlik, a na amatorów pływania osiem szkolnych basenów. W okresie ferii, podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie będą mogli zjeść ciepły posiłek w dyżurujących stołówkach szkolnych.

Szczegóły na stronie zima.lublin.eu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama