Nowy numer 44/2020 Archiwum

Narty w centrum miasta

Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy nart będą mogli pojeździć w Lublinie. W niedzielę ma ruszyć stok na Globusie.

W nocy z 4 na 5 stycznia ruszy naśnieżanie - mówi rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, Miłosz Bednarczyk.

Zapowiadane prognozy sprzyjają produkcji śniegu. Synoptycy przewidują ujemne temperatury przez kilka dni, dzięki czemu stok narciarski na Globusie może w końcu rozpocząć sezon. To dobra wiadomość dla tych, którzy ferie zamierzają spędzić w Lublinie.

Globus Ski to stok narciarski usytuowany w samym centrum Lublina przy ulicy Zana. Bardzo łatwo każdy może dostać się do niego komunikacją miejską jak i każdym innym środkiem transportu.

Na terenie ośrodka znajdują się trzy trasy. Pierwsza trasa ma 300 metrów i należy do łatwych korzystać z niej mogą doświadczeni jak i początkujący narciarze. Kolejna trasa ma długość 150 metrów odpowiednia jest dla osób średnio doświadczonych. Trzecia trasa to ośla łączka o długości 50 metrów odpowiednia jest dla dzieci. Wjazd pod górkę umożliwiają narciarzom wyciągi talerzykowe o długości 300 i 150 metrów. Trzeci 50 metrowy dostosowany jest specjalnie dla dzieci.

Stok w dni powszednie  czynny będzie w godzinach od 14.00 do 21.00, zaś podczas weekendów od 9.00 do 21.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama