Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zmiana w Orszaku Trzech Króli w Lublinie

Zapowiadane na jutro mrozy spowodowały skrócenie trasy przemarszu VI lubelskiego Orszaku Trzech Króli.

- W związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi IMGW i prognozowanymi na dzień 6 stycznia 2017 r. silnymi mrozami, w trosce o zdrowie przede wszystkim najmłodszych uczestników Orszaku Trzech Króli, jego trasa w Lublinie zostaje skrócona - informuje główny organizator lubelskiego orszaku ks. Ryszard Podpora. 

Spotkanie rozpocznie się też nieco później, bo o godz. 12.30 na chodniku przed Bramą Krakowską od strony ul. Królewskiej. Od godz.12.15 zebranych będzie jednak już rozgrzewał zespół "Razem za Jezusem". Podium zostanie umieszczone między Bramą Krakowską a restauracją "Ulice Miasta".

Orszak zainauguruje kolęda, a po niej Mędrcy wyjdą z Bramy Krakowskiej. Po odczytaniu Ewangelii, ze zbudowanej sceny zgromadzonych pozdrowi i swoje słowo skieruje abp Stanisław Budzik.

Orszak przejdzie wokół Ratusza i kościoła Świętego Ducha, i uda się do archikatedry ulicami: Lubartowską, Wacława Bajkowskiego, Świętoduską, Krakowskie Przedmieście (deptak) i Królewską. Tradycyjnie już poprowadzi go gwiazda betlejemska. 

Msza św. w archikatedrze rozpocznie się o godz. 13. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast