Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lubelscy adwokaci spotkali się na spotkaniu noworoczno-opłatkowym.

Abp. Stanisław Budzik podzielił się ze zgromadzonymi refleksją dotyczącą relacji międzyludzkich, nawiązując pewnej kolędy. Opowiadała ona o tym, że Bóg obawiając się zesłać swojego Syna na ziemię, wysłał najpierw aniołów.

Lubelscy adwokaci tradycyjnie spotkali się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej przy al. Racławickich 8, żeby złożyć sobie życzenia noworoczne. W uroczystości wziął udział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, o. Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz licznie przybyli adwokaci. Odczytano życzenia noworoczne skierowane do środowiska adwokackiego przez Przemysława Czarnka, wojewodę lubelskiego oraz Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa, a także prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Jacka Trelę.

Lubelscy adwokaci spotkali się na spotkaniu noworoczno-opłatkowym.   W spotkaniu uczestniczył metropolita lubelski Michał Borowski Stanisław Estreich, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, witając wszystkich obecnych przypomniał, że lubelscy adwokaci spotkali się na corocznym spotkaniu opłatkowym już po raz szesnasty.

Arcybiskup Stanisław Budzik z kolei podzielił się ze zgromadzonymi refleksją odnośnie relacji międzyludzkich, nawiązując do zasłyszanej w radiu kolędy. Opowiadała ona o tym, że Bóg obawiając się zesłać swojego Syna na ziemię, wysłał najpierw aniołów. Z ich relacji wynikało, że na ziemi ludzie są smutni i obojętni wobec siebie. Na prośbę ludzi zesłał jednak Syna i okazało się, że nowonarodzony Chrystus zastał ludzi zupełnie odmienionych. Kolęda kończyła się stwierdzeniem, że na ziemi ludzie potrafią być dla siebie życzliwi i mili, ale dzieje się to niestety tylko jeden raz w roku…

Nawiązując do tekstu kolędy metropolita lubelski życzył wszystkim obecnym na spotkaniu zwykłej życzliwości na każdy dzień roku. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia noworoczne.

Uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej, którego członkowie wykonali kolędy i pastorałki.

*Adwokat Seweryna Sajna jest rzecznikiem prasowym Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama