Nowy numer 14/2020 Archiwum

Program XX Dnia Judaizmu w Lublinie

Dyrektor Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego Archidiecezji Lubelskiej oraz pozostali Organizatorzy zapraszają na obchody Dnia Judaizmu w Archidiecezji Lubelskiej.

Tegoroczne obchody rozpoczną się 15 stycznia o godz. 16.00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod hasłem „Uwiodłeś mnie Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” Jr 20,7.

Obchody rozpoczną się nabożeństwem Słowa Bożego. Psalm w języku hebrajskim i komentarz żydowski do Jeremiasza wykona rabin Boaz Pash. Komentarz w języku polskim wykona ks. prof. Mirosław S. Wróbel. Natomiast w dalszej części spotkania odbędzie się m.in. dyskusja wokół książki ks. prof. Cz. Krakowiaka „Modlitwa za Żydów w liturgii Kościoła rzymskiego” z udziałem autora i bp. Mieczysława Cisło.

Natomiast w poniedziałek 16 stycznia o 16.00 rabin Boaz Pash poprowadzi warsztaty z czytania Tory w klasztorze oo. dominikanów w Lublinie. Godzinę później rozpocznie się wykład rabina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama