Bezpieczna Polska, czyli spotkanie z wojskiem w Lublinie

Można było zapoznać się z wojskowymi pojazdami, uzbrojeniem i umundurowaniem. Nie zabrakło wojskowej orkiestry, chórów i wokalistów. Wszystko w ramach wydarzenia "Bezpieczna Polska", które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

W trzech miejscach równocześnie w: Sali Błękitnej, Sali Kolumnowej i na dziedzińcu wewnętrznym Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego toczyły się wydarzenia edukacyjne, artystyczne i rekreacyjne.

Podczas lubelskiej edycji wydarzenia „Bezpieczna Polska” Fundacja Niepodległości zaprezentowała historyczne amerykańskie pojazdy wojskowe, na których w latach II wojny światowej walczyli żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Uczestnicy plenerowego festynu mogli obejrzeć i z bliska zabytkowe pojazdy.

Na dziedzińcu wewnętrznym urzędu oraz przed frontem budynku dostępna była wystawa nowoczesnego uzbrojenia, sprzętu i pojazdów wojskowych oraz miniwystawa uzbrojenia i pojazdów historycznych.

- Dla naszych synów to wielka atrakcja przyjrzeć się z bliska żołnierzom i sprzętowi wojskowemu. Przyznaję, że sam oglądam to wszystko podekscytowany. Od dawna interesuję się historią II wojny światowej i zawsze, gdy mam okazję zobaczyć coś związane z tą tematyką, zabieram ze sobą synów, którzy, choć są dopiero w szkole podstawowej, podzielają moją pasję - mówi pan Radosław Malinowski z Lublina.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: