Nowy numer 38/2023 Archiwum

Szymon Hołownia na bis

Spotkanie odbędzie się na początku lutego w Chełmskim Domu Kultury, a wstęp będzie wolny. Kto nie był jeszcze na spotkaniu z Szymonem – ma szansę spotkać człowieka nieprzeciętnego. Inna sprawa, że w jego obecności nie można się nudzić, nawet przy okazji kolejnych spotkań.

Po raz pierwszy autor bestsellerowych książek o „praktycznym katolicyzmie” odwiedził Chełmski Dom Kultury w październiku 2016 r. Niezwykle miła atmosfera wydarzenia zaowocowała kolejnym zaproszeniem do Chełma. Najbliższe spotkanie z Szymonem Hołownią odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury 7 lutego o godz. 19.00. Wstęp jest wolny. Czytelników spoza Chełma informujemy, że ChDK mieści się przy placu Tysiąclecia Państwa Polskiego 1 w Chełmie.

Szymon Hołownia jest autorem poczytnych książek, jak: „Jak robić dobrze”, „Hollyfood”, „Wszystko w porządku” czy „Niebo dla średniozaawansowanych”. Jest dziennikarzem i publicystą, współpracuje z TVN, miesięcznikiem „W Drodze” i z „Tygodnikiem Powszechnym”. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press oraz laureatem Dziennikarskiej Nagrody Ślad.

Założył Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujące placówki w sześciu krajach Afryki, w tym dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejski szpital w Kongo i ośrodek dla trędowatych w Togo. Podczas spotkania w ChDK-u będzie można kupić książki Szymona Hołowni, z których dochód wspiera działalność założonych przez niego organizacji.

Szymon Hołownia pracuje nad kolejną książką: „Rok 30. Ludzie czasów Jezusa”. Jak informuje na swoim profilu: - Będzie to zbiór osiemnastu indywidualnych i zbiorowych portretów z tej ważnej epoki. Od Palestyny (m.in. kobieta pochwycona na cudzołóstwie czy służący z wesela w Kanie) przez Pacyfik, Meksyk oraz przodków Sofii Loren - aż do Polski. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie planem książka ukaże się przed świętami wielkanocnymi.

Wydarzenie patronatem medialnym objął lubelski "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast