Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nie ma tak ciemnej doliny, z której by Bóg człowieka nie wyprowadził

Przekonują o tym organizatorzy Szkoły Miłości, która jako alternatywa dla walentynek, odbędzie się w Lublinie w dniach od 10 do 12 lutego.

Szkoła Miłości to jedna z wielu szkół organizowanych w całej Polsce, ale też poza granicami naszego kraju, przez Instytut Ewangelizacji Świata ICPE. - Zobaczyliśmy, że w Kościele jest potrzeba formowania ludzi do tego, by stawali się bardziej samodzielni w swojej relacji z Bogiem, by dojrzewali do podejmowania zadań, które Bóg przed nimi stawia, by bardziej wypełniali swoje powołanie - mówi dr Anna Saj, koordynator Misji Polskiej ICPE. - Szkoły, które organizujemy, dają metody, które pomagają wejść ludziom w prawdziwą relację z Bogiem i umiejętność wypełniania Jego woli we współczesnym świecie - dodaje. 

Szkoła Miłości w Lublinie organizowana jest po raz trzeci i kierowana jest do każdego. - Przychodzą do nas rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych - podkreśla Anna Saj. - Na każdym poziomie prowadzona jest specjalna ścieżka nauczania i rodzice mogą mieć pewność, że tego czego oni doświadczają na swoich sesjach, tego samego doświadczają na swoim poziomie ich dzieci. 

Organizatorzy zwracają uwagę, że Szkoła Miłości jest szczególnym czasem spotkania z Panem Bogiem, ale także spotkania z drugim człowiekiem. - Obserwujemy niesamowite przemiany w ludziach - zauważa Gabriela Sawa z ICPE. - Małżeństwa, które trafiają na szkołę niejednokrotnie skłócone, wychodzą pojednane, dzieci zwracają się ku rodzicom a rodzice ku dzieciom. To czas wielkiej łaski - dodaje. To także czas, w którym jak mówi Anna Saj, można zobaczyć siebie w świetle Słowa Bożego. - Ludzie przestają narzekać a zaczynają widzieć, że są w pełni uposażeni przez Boga. Słyszą świadectwa innych i zaczyna docierać do nich, że jeśli komuś Pan Bóg uczynił cud, to mnie też może to zrobić. To otwiera na nową koncepcję życia - przekonuje. 

Szkoła Miłości potrwa od 10 do 12 lutego. W jej czasie zaplanowano nauczanie, które poprowadzi Anna Saj oraz znana charyzmatyczna ewangelizatorka z USA Maria Vadia. - To kobieta, która ma niesamowitą znajomość Biblii choć nie jest teologiem - zauważa A. Saj. - Nie ma tekstu w Piśmie Św. o którym ona nie może zaświadczyć swoim życiem i tym co widziała. Jeżeli Jezus uzdrowił niewidomego, to ona może nam powiedzieć, że dziś to też jest możliwe, bo ona widziała jak Jezus uzdrawia, jeżeli uzdrawiał chromego to ona też to widziała.

Podczas niezwykłego spotkania nie zabraknie uwielbienia oraz czasu modlitwy także wstawienniczej. - Dzięki temu czego człowiek może w trakcie Szkoły doświadczyć, że nie ma tak ciemnej doliny, z której Bóg nie może go wyprowadzić. Dostaje też narzędzia, które pomagają mu radzić sobie w życiu - przekonują organizatorzy. 

Zapisy na Szkołę Miłości trwają do 10 lutego przez stronę internetową: www.szkoladucha.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama