Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jak chronić małżeństwo przed rozpadem?

Od 31 stycznia do 1 lutego w Domu na Podwalu w Lublinie odbędzie się seria niezwykłych wykładów i prelekcji dotyczących małżeństwa i rodziny. To bardzo ciekawa oferta.

„Kościół w sprawie separacji”, „Jak chronić małżeństwo przed rozpadem” i „Stan rodzin we wschodniej Polsce” – to tylko niektóre z ciekawych tematów, które zostaną poruszone w Domu na Podwalu w ramach spotkania rejonowego diecezjalnych duszpasterzy rodzin i diecezjalnych doradców życia rodzinnego.

Przez dwa dni odbywać się będą wykłady, dyskusje i wspólne modlitwy. Rejestracja uczestników od 9.00 we wtorek 31 stycznia. O 10.00 rozpocznie się pierwszy wykład: „Jak chronić małżeństwo przed rozpadem?”. Prelegentami będą Agnieszka i Jakub Kołodziejowie.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również wykład ks. prof. Leszka Adamowicza zatytułowany: „Kościół w sprawie separacji”. Zaplanowano go na 11.00.

O 12.15 jest Eucharystia z udziałem delegata Rady ds. Rodziny KEP – bp. Wiesława Śmigiela. Kolejnym punktem programu po obiedzie będzie wyjazd do Kozłówki i sanktuarium św. Anny w Lubartowie. Wieczorem odbędzie się spotkanie integracyjne połączone z kolędowaniem i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W środę spotkanie rozpocznie się jutrznią i śniadaniem. O 9.00 będzie wykład dr Katarzyny Litwińskiej-Rączki: „Dlaczego małżeństwa się rozwodzą”. Następnie dr Małgorzata Szyszka przedstawi „stan rodzin w Polsce wschodniej”. Kolejnym punktem będzie spotkanie z prezydentem Lublina w ratuszu.

O 12.00 w kościele Świętego Ducha w Lublinie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego.

W sprawie organizacji i kosztów należy się kontaktować z Archidiecezjalnym Studium Życia Rodzinnego, ul. Podwale 15, tel. 81 532 65 25

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama